12.10.17

14 жовтня – День захисника України


Нова книга надійшла до бібліотеки ім.Т.Шевченка
 


Орел І.Є. Хроніка одного батальйону. – Харків: ТОВ «Видавництво Права людини»; Фоліо, 2016. – 178 с.В передмові до цієї книги Ігор Орел, доброволець з травня 2014 року, сам родом з Донбасу, з перших днів війни захищав рідний край у складі батальйону «Айдар», підкреслює, що «Хроніку» не для суду написано, а для усвідомлення того, що відбулося.

Про цей батальйон ходило багато різних чуток і вигадок, відомі вихідці з його складу є дуже різними людьми за поглядами й політичними уподобаннями. Багатьом зараз цікаво, то хто вони – добровольці з «Айдару»? 

Автор книги розповідає, що з червня 2014 року вів щоденні записи всіх тих воєнних подій, але не поспішав одразу їх оприлюднювати, щоб краще осмислити те, що ж тоді відбулося. Правда про ті події початку війни на Сході й досі дуже суперечлива. Не вистачає фактів і свідчень. Та ми повинні знати її – ту правду, яку можуть донести до нас самі очевидці. Наступні покоління повинні знати, що ж відбувалось в ті перші й такі страшні місяці протистояння на Сході України в 2014 році.

Ігор Орел - учасник тих подій, він як професійний журналіст, без особливих емоцій та власних оцінок згадує хронологію становлення добровольчого батальйону «Айдар». Свідчить про те, як цивільні українські чоловіки без спеціальних навчань, без будь-якої військової підготовки самостійно ставали захисниками, як виживали без допомоги держави, як воювали без вказівок штабу, як тримали лінію фронту всупереч всім негараздам. 

Автор описує ті події і ті факти, які сам бачив і сам пережив, в яких приймав участь, або чув від безпосередніх учасників, знайомих йому вояків. Свідчень незнайомих йому людей автор в книзі не подає, щоб не використати неправдиву інформацію. Всі факти, навіть, деякі дуже некрасиві, іноді й страшні, (були й такі з нашого боку), подаються без коментарів. Автор вважає, що війну не можна прикрашати, а потрібно сприймати її такою, яка вона є, зрозуміло, вона страшна й несправедлива, та в ній є поряд з чорним і біле, є добро і є зло. Очевидець із сторінок цієї книги доносить до нашого суспільства правдиву картину того, як деякі наші люди пройшли в той період найнижчу точку морального падіння. Та запитайте себе, як би ви діяли в тих страшних обставинах війни? Чи втримались би ви там в рамках моралі і чи ми тепер маємо право тих людей засуджувати?

Все ж головний акцент цієї «Хроніки» в тому, що автор показує героїзм простих українців й засвідчує справжні факти реалізації висоти духу народного подвигу наших людей, які ціною свого життя й здоров’я захистили нашу країну в найстрашніший її період.

Слава Героям! 

Із святом, дорогі захисники! 

Олена Мартюшова,
заст.директора Сумської міської ЦБС