05.10.17

Оголошено Нобелівського лауреата з літератури

Як відомо, Нобелівський тиждень стартував у Стокгольмі 2 жовтня. 5 жовтня Нобелівську премію з літератури у 2017 році отримав британський письменник
японського походження Кадзуо Ішіґуро, "який у своїх повістях потужної емоційної сили відкриває безодню під нашим ілюзорним відчуттям зв'язку зі світом".


Кадзуо Ішіґуро 62 роки. Він народився у Нагасакі (Японія) у родині океанографа.

У 1960 році родина Кадзуо емігрувала до Гілфорда, Суррей, де його батько почав проводити дослідження у Національному інституті океанографії.

Літературна кар'єра Кадзуо Ішіґуро почалася у 1981 році після публікації трьох оповідань в антології "Introduction 7: Stories by New Writers".У 1983 році його назвали одним із "Найкращих молодих британських письменників".

Ішіґуро нагороджений премією Віттбред за роман "Художник хиткого світу" і Букерівською премією за "Залишок дня". 

Роман "Залишок дня" був екранізований у 1993 році  Джеймсом Айворі. Головні ролі виконали Ентоні Хопкінс та Емма Томпсон, також були задіяні такі зірки як , Х"ю Грант, Крісторфер Рівз, Джеймс Фокс та інші. Фільм був номінован на Оскар за 8 номінаціями.

Твори "Коли ми були сиротами" і "Не відпускай мене" також номінувалися на Букерівську премію.Роман "Не відпускай мене" журнал Time включив до списку 100 найкращих англомовних романів з 1923 до 2005 року. У 2010 році роман був екранізований режисером  Маркосом Романеком. Крім того, у 2016-му вийшов його український переклад, зроблений письменницею Софією Андрухович.
У 2008 році Time включив Ішігуро до списку 50 найкращих письменників Великобританії з 1945 року.

Ішіґуро також написав у співавторстві 4 пісні для джазової співачки Стейсі Кент під час запису альбому "Breakfast on the Morning Tram" 2007 року.

Зараз письменник живе у Лондоні з дружиною та дочкою.


Цікаве про Нобелівську премію з літератури:
  • В цілому із 1901 року лауреатів визначали 109 разів. Під час Другої світової та у повоєнні роки премії не присуджували.
  • У Нобелівському комітеті підрахували, що середній вік власника "Нобеля" з літератури – 65 років.
  • Наймолодшим лауреатом у 1907 році став Редьярд Кіплінг за "Книгу джунглів". Йому на момент присудження відзнаки виповнився 41 рік.
  • Найстаршою письменницею, яка має Нобелівську премію з літератури є Доріс Лессінг (88 років).
  • За всю історію вручення "Нобеля" з літератури, відзнаку отримали 14 жінок.  • У 2016 році лауреатом Нобелівської премії з літератури став американський співак, композитор та поет Боб Ділан – за "створення нових поетичних експресій в американській пісенній традиції". А перед тим, у 2015 році, лауреаткою стала білоруська письменниця Світлана Алексієвич.