Е-урядування


Електронний уряд - це інформаційні технології в державному управлінні,
або держава в мережіТемп життя сучасної людини пришвидшується, і люди високо цінують зручність та комфорт, з якими можна виконати роботу, отримати послугу та обмінятися інформацією. Саме на досягнення цих цілей у cфері державної влади та у відносинах «влада - суспільство» спрямоване електронне урядування.

Е-урядування - це спосіб організації державної влади за допомогою систем локальних інформаційних мереж та сегментів глобальної інформаційної мережі, що забезпечує функціонування органів влади в режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування з ними громадян, юридичних осіб, неурядових організацій.

Це означає, що будь-яка особа може звернутися до органів державної влади та отримати відповідні послуги за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

Не відходячи від робочого місця чи від домашнього комп'ютера, особа може здійснити будь-яку необхідну взаємодію з органом влади, як то:
  • зареєструвати юридичну особу;
  • заповнити податкову форму;
  • зареєструвати земельну ділянку;
  • отримати консультацію щодо пенсії;
  • посвідчити договір купівлі-продажу, оренди;
  • отримати інформацію/роз’яснення щодо майновий чи спадкових питань тощо.
Оскільки багато державних установ скасовують паперові форми, публічні бібліотеки залишаються ключовими ланками зв'язку між людьми та важливими державними ресурсам, відіграють велику роль у наданні доступу до інформації та послуг органів державної влади онлайн.

Послуги з електронного урядування,
які надаються бібліотеками
Сумської централізованої бібліотечної системи


 Державна податкова служба
 Судова влада України
 Фінанси України
 Пенсійне забезпечення
Державна реєстраційна служба
Охорона здоров'я
Державна служба зайнятості
Публічна кадастрова карта України
Освіта
Укрзалізниця
Укрпошта
м. СУМИ