30 вересня Центральна міська бібліотека ім.Шевченка проводила
історичний флешмоб «Минуле та сьогодення міста Суми.
Покровська площа: знайома та незнайома»
30 вересня Сумська міська бібліотека ім.Шевченка проводила черговий історичний флешмоб «Минуле та сьогодення міста Суми. Покровська площа: знайома та незнайома». Захід проводився просто неба на вулиці Соборній, щоб привернути увагу якомога більшої кількості містян.
Це тільки початок. Готуємось :) |
Завжди готові :) |
Сум’яни та гості міста, які цікавляться історією рідного краю або просто люблять Суми і хочуть знати про них більше, мали змогу взнати щось нове та освіжити в пам’яті давно забуте про одну з наших площ. (Минулого року аналогічний захід був присвячений вулиці Воскресенській). Забігаючи наперед, скажемо, що наше починання не було беззмістовним і мало свою користь, бо далеко не всі перехожі знали, де знаходиться Покровська площа, і що вона взагалі існує в Сумах.
У підготовці до свята брали участь місцеві краєзнавці Корнієнко О.М. та Токарєв В.Ф. – вони надавали бібліотекарям необхідні матеріали та консультації. В результаті такої співпраці було створено дайджест «Покровська площа: знайома й незнайома» та однойменний відеоролик, які й були представлені сумській публіці в останній день вересня.
З переднім словом виступили: директор бібліотеки Стадниченко Людмила Михайлівна
Стадниченко Л.М., директор Сумської МЦБС |
та заступник директора Мартюшова Олена Вікторівна
Мартюшова О.В., заст. директора Сумської МЦБС |
Також до програми заходу входила книжкова виставка (фотодокументи та історичні факти з неї викликали у перехожих чисельні коментарі та запитання)
і вікторина, у якій було стільки учасників, що не вистачило призів.
Вікторина "Чи знаєте ви історію Покровської площі?" |
Ідейна натхненниця акції Клімачова Любов Дмитрівна (зав. відділом довідково-інформаційної роботи та маркетингу) зазначила, що цей захід – це нагадування сум’янам про колишню, здебільшого втрачену, красу рідних вулиць. І також – заклик знати, відроджувати й берегти те, що залишилось нам у спадок, а самим будувати нове прекрасне місто.
Клімачова Л.Д., зав. відділом ДІРМ Сумської МЦБС |
Перехожі охоче ділилися своїми враженнями про бібліотечний захід з кореспондентами місцевих ЗМІ.
Свої думки з приводу своєчасності та актуальності нашого просвітницько-краєзнавчого заходу з радістю озвучила Хомайко Ірина, бібліограф-краєзнавець Сумської ЦМБ ім. Т. Шевченка.
Хомайко І.О., бібліограф-краєзнавець ЦМБ ім. Т. Шевченка |
- Сучасна територія Покровської площі була закладена згідно Плану центральної частини міста Суми 1895 року і складається зі скверу, Покровської площі та Базарної площі.
План центральної частини м. Суми, 1895 р. |
- Покровська площа була названа на честь храму Покрови Пресвятої Богородиці, побудованого у 1783-1790 рр. на місці дерев’яної церкви. У 1932 році він був підірваний.
- Покровська площа виникла на місці замкової еспланади і до 70-х років 20 століття вважалася головним майданом Сум.
- Площа розділяє собою два історичні райони міста – Город і Перекоп. Вздовж площі розташовано два сквери. В старому сквері ще у 1899 році було встановлено пам’ятник цукрозаводчику Івану Герасимовичу Харитоненку.
- Окрасою цього скверу, та і міста Суми в цілому, є Альтанка, збудована на початку минулого століття, яка стала справжнім символом міста Суми.
- Більшу частину Покровської площі займає сквер, створений у повоєнний час. У сквері на місці зруйнованого храму знаходиться пам’ятний знак у вигляді каплички, поряд - скульптура «Партизанський рейд» (скульптор М.Лисенко).
- З часів заснування назва площі змінювалася: Покровська, Красна, Червоний майдан, Адольфа Гітлера, Українська, Червона. Але у 2009 році до площі повернулася її історична назва «Покровська».
Покровська площа, початок ХХ століття |
Червона площа і міський сквер, 1938 р. |
Міський сквер на Червоній площі, 1953 р. |
Узнати більше про рідне місто можна у Центральній міській бібліотеці ім. Шевченка, що має у своїх фондах чудові презентації, покажчики, а також різноманітні краєзнавчі видання по історії міста Суми.
Отож, з радістю чекаємо на вас!
Текст та фото з місця події: Устименко Н.Б.,
бібліотекар чит. залу ЦМБ ім. Т. Шевченка
бібліотекар чит. залу ЦМБ ім. Т. Шевченка
- При підготовці були використані матеріали та фото з книги: Суми. Нове життя старих вулиць. 1917 - 1991рр.: Збірник історико-краєзнавчих матеріалів. - К.: Фолігрант, 2012 та інші краєзнавчі видання.
Немає коментарів:
Дописати коментар