Нові книги надійшли в
Це
книги одного з найвідоміших дисидентів СРСР,
правозахисника, філософа, літературознавця і
українського математика Леоніда Плюща (1939 – 2015).
З 1968 року він був переслідуваний в СРСР за активну громадську діяльність, 1976 року під тиском громадських організацій Заходу випущений в еміграцію до Франції.
правозахисника, філософа, літературознавця і
українського математика Леоніда Плюща (1939 – 2015).
З 1968 року він був переслідуваний в СРСР за активну громадську діяльність, 1976 року під тиском громадських організацій Заходу випущений в еміграцію до Франції.
Його книги вперше видані на Заході в
1979 році п’ятьма мовами одночасно (українською, російською,
англійською, французькою, італійською).
📙 Плющ Л. У карнавалі історії: Свідчення/ Переклад з російської Дзвінки Матіяш. – Київ, Видавничий дім «Комора», 2018. – 720 с.📘 Плющ Л. Його таємниця, або «Прекрасна ложа» Хвильового.- Київ, Видавничий дім «Комора», 2018. – 800 с.
В передмові до цієї книги «Політ над гніздом зозулі завдовжки в півстоліття» письменниця Оксана Забужко пише, що це мемуари-бестселер кінця 70-х типу «репортажів із пекла».
За її визначенням – це історія пробудження свідомості Л.Плюща, його розвитку і конфлікту з політичною системою СРСР, його незнищеного інстинкту пізнання, що був дужчим за інстинкт виживання.
За словами О.Забужко:
«Саме інтелект є в цій книжці головним героєм: стиснений системою в лещата догм, штучно ввігнаний у безрух, відлучений від досягнень світової модерної думки, як від джерела живлення, й посаджений на голодний пайок «генномодифікованого» марксизму…».
Чи є актуальною ця книга сьогодні, чи потрібно це знати нинішньому поколінню? По-перше, знати історію своєї країни конче необхідно всім, інакше вона може повторюватись, а по-друге, без відносно цього запитання, сам Л.Плющ колись написав таке:
«Політика є історія, обернута в майбутнє. Ми не можемо змінити минулого, але можемо його переосмислити, і залежно від того, який сенс ми вкладаємо в історію, визначиться майбутнє».
Друга книга «Його таємниця, або «Прекрасна ложа» Хвильового» - це фундаментальне дослідження, якому філолог Леонід Плющ присвятив понад двадцять років праці, радикально запропонувавши новий погляд як на творчість М.Хвильового, так і на всі «наші 1920-і».
Шляхом копіткого історичного, біографічного й текстологічного аналізу творчості М.Хвильового Л.Плющу вдалося знайти відповідь на запитання, яку саме «таємницю» обіцяв відкрити перед смертю Микола Хвильовий.
Адже загибель М.Хвильового обростала міфами довгий час. Є твердження, що Хвильовий учинив самогубство саме через голодомор, який він побачив в селах України.
Як би там не було, а постать М.Хвильового була досить потужною в українській літературі і своїм пострілом він намагався багатьом щось сказати…
На читача, який бажає розібратись в нашій історії й літературі, зануритись в минуле України і ближче познайомитись з видатними її діячами чекає дуже складна і разом з тим захоплива подорож у часі завдяки творам Леоніда Плюща.
Олена Мартюшова,
заст.директора Сумської міської ЦБС
📚 Обидві книги Леоніда Плюща знаходяться у фонді читального залу Сумської центральної міської бібліотеки ім. Т.Шевченка і чекають на своїх читачів.
ЗАПРОШУЄМО!
Немає коментарів:
Дописати коментар