Куратор клубу, завідуюча абонементом Колієнко Антоніна Василівна познайомила гранян із проектом «Сумщина. Велика спадщина», яка була започаткована у 2018 році.
Заплановано 7 томів антологій від давніших часів до сьогодення. До уваги присутніх було запропоновано огляд трьох перших книг проекту.
Перша "Образотворче мистецтво" представляє спадщину видатних художників – уродженців Сумщини, які є яскравою сторінкою в історії вітчизняного і світового малярства, графіки та скульптури, а також зразки творчості Сумської організації Національної спілки художників України. Друга книга «Поезія» (2019) має два розділи: «Спадщина» (28 авторів) і «Сучасність» (68 авторів). Багато членів клубу знайомі із цим прекрасним виданням. Книга «Краєзнавство» є третьою із серії видань «Сумщина.Велика спадщина». Вона становить собою своєрідну антологію праць істориків, краєзнавців, археологів та етнографів – уродженців тих населених пунктів, що входять нині до складу Сумської області, або творчість яких пов`язана з нашим краєм і є помітним явищем на Сумщині та в Україні.
Ці три книги з великою цікавістю продивилися гранянами. Деякі матеріали були прочитані та обговорені.
За планом у 2020 році мали вийти з друку 4 том «Красне письменництво» та 5 «Фотографія». Але поки ці книги не потрапили до бібліотеки. Томи «Архітектура» та «Театр, кіно і музика» планується видати у 2021 році.
Кінець 2020 року підказав тему засідання: поділитися своїми творчими надбаннями. Рік був особливим. Та натхнення не залишало літераторів групи.
Воробйова О.С. має друге видання свого роману «Хирург от Бога» - у 4 томах, збірку віршів «У вихорі долі», книгу для дітей «Бабусині казки».
Нестеренко О.П. (Реух Марина) видала новий роман «Зворотній відлік». 16 грудня відбулася його презентація у центральній міській бібліотеці ім. Т.Шевченка в режимі онлайн. На засіданні своїм враженням від читання роману поділилася Воробйова О.С.
Меланич В.П. друкував свої твори в альманахах «Харківський міст» (Харків), «Українська хвиля» (Глухів), «Антология современной поэзии» (Киев), а також брав участь у Всеукраїнському фестівалі «Слово єднає» (м.Хмельницький). У цьому році став Лауреатом премії «Людина. Доля. Епоха» (Харків).
Спогади залишили мандрівки до Могриці, Залізняка, Верхосулки, Путівля, Мовчанського монастиря, Грабовськ – Славгород – Краснопілля, у яких також брали участь члени клубу: Богдана Гусак, Ірина Булахова, Олександр Сердюченко, Ольга Чемодурова, Ольга Суровицька.
Батуріна Альбіна за 2020 рік видала дві книги поезій «Рандеву», «Дежавю», отримала Диплом всеукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання» (м.Одеса) за книгу «Кохання з ароматом кави», Диплом «Премія КЛУ та електронного журналу «Літера У» ім. І.Багряного за оповідання «Тося».
Фурзенко Н.І. підготувала до друку четверту книгу російськомовних поезій «Импрессия», твори надруковані в альманахах «Українська хвиля», «Харківський міст», у міжнародних виданнях (на конкурсному відборі) « День поэзии 2020», «Автор года», «Пёстрая книга лета», «Славянская лира» (Диплом победителя за занятое третье место). Диплом «За активное участие в конкурсе «Что мы знаем о войне?» и высокий творческий уровень представленных работ».
Чимало публікацій в інтернеті на сайтах «Свой вариант», «Писатели за добро», у літературних групах.
Напередодні Нового року отримала радісну звістку, що вірші пройшли конкурсний відбір і надруковані на 4 сторінках у антології «Декабрь на глобусе. Снежень». Приємно, що в цьому двохтомнику 200 авторів із 45 країн світу. Від України серед інших також є вірші Булахової Ірини. Це ізраїльське престижне інтернетвидання.
У газеті «Знамя труда» (м. Середина-Буда) були присвячені дві літературні сторінки «Свирель» із тематичними підборками «Лирикой по вирусу», «Лето протянуло руку осени», вірші друкувалися у газеті «Ярмарок».
Радісною подією для авторки було онлайн-читання "Поетичне слово Надії Фурзенко" на Ютюб-каналі БібліоАкцент (плейлист «7 хвилин про Суми»)», яке підготувала бібліограф Людмила Понкратова.
Клименко Людмила зробила звіт своєї творчості: три збірки віршів «Роси на світанку»(2000), «Моя Україна»(2008), «Подаруй мені квітку» (2009). Вірші друкувалися у колективних збірках «Зоряні роси» (Хмельницький,2004), «Земляки», «Слобожанщина», «Зерна» (2004).
Граняни поділилися своїми новими творами. Це була зимова тематика. Закінчилося засідання Новорічними побажаннями і приємним враженням від зустрічі. Маски на обличчі не зіпсували настрою.
Прес-секретар клубу
Фурзенко Надія
Немає коментарів:
Дописати коментар