вівторок, 1 липня 2014 р.

Таємний код українців, або Все починається з абетки


Відгук на статтю Олександра Члека «Метафізична природа літери та слова»


Члек О. Метафізична природа літери та слова [Текст] / О.Члек // Українська культура: Культурно-освітній та літературно мистецький журнал. –
2007. – №8. – С.42-45.

«Ну от, - скажете Ви. - Знову літери, слова, абетки – нудьга та й годі!»

А ось і ні! Автор статті переверне догори дригом всі Ваші знання і уявлення про абетку і букви. Звичайно, не варто сприймати всю цю інформацію, як істину в останній інстанції, але вона має право на існування, щось у ній є… Та й взагалі – цікаво!..

На думку автора, абетка має записуватися не так, як ми звикли – в рядочок, а по колу, зліва направо (як розташовуються цифри на годинниках). Така система, доводить Олександр, є ключем до метафізичного світу...

 «Факти свідчать, що всі алфавіти належать  єдиному Авторові, який говорить: «Я – Альфа і Омега, початок і кінець, перший і останній». Альфа і омега – це перша і остання літери грецької азбуки, у якій налічується 24 знаки. Господь ототожнює себе з літерами, а також – із закінченим циклом , що відповідає сучасному поділові доби на 24 години…».

«…абетка є відображенням однієї з граней Бога, якою він нерозривно пов’язаний з народом, з його генетикою, історією, мовою і культурою, з минулим і майбутнім України»

Це, так би мовити, теоретичні засади авторської позиції. Але Олександр Члек не обмежується лише теорією, він аналізує кожну літеру, її розташування в «абетковому колі», і робить акцент на тому, що сама літера вже несе у собі якийсь зміст. 

На думку автора, за допомогою «абеткового кола» можна «дешифрувати» звичні для нас слова та поняття...
Наприклад. Ми, пересічні громадяни, неспеціалісти, не бачимо великої різниці між словами «міліція» та «поліція». А за теорією автора різниця між ними очевидна:

«мілі – міліція – милиця (підпорка для хворого)
полі – поліція  -  палиця (зброя сильного, здорового)
Самостійна держава (та, що здатна стояти самостійно) повинна відкинути милицю (міліцію) і озброїтись палицею (поліцією)»

Практичну користь від своєї гіпотези автор вбачає в тому, що гуманітарні науки  зрівняються з точними, люди зможуть дешифрувати давні міфи і тексти, зокрема – Біблію, розгадають таїну буття і заживуть усвідомлено. Як Вам така перспектива?

Ознайомитися зі статтею Ви можете у журналі «Українська культура», який зберігається в читальному залі нашої бібліотеки.


Читачок-Порадничок

3 коментарі:

  1. Адміністратор блогу видалив цей коментар.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Адміністратор блогу видалив цей коментар.

      Видалити
    2. Адміністратор блогу видалив цей коментар.

      Видалити