День кішок відзначають у величезній кількості країн: Польща – 17 березня, США – 29 жовтня, Японія – 22 лютого. Цей список можна довго продовжувати, але головне, що з 2002 року
за ініціативою
Міжнародного фонду благополуччя тварин
8 серпня святкується Міжнародний день котів.
за ініціативою
Міжнародного фонду благополуччя тварин
8 серпня святкується Міжнародний день котів.
Зрозуміло, що просто не можна пройти повз таку визначну подію. Бо ж скільки їх - пухнастих і не дуже, білих, як сніг, та чорних-пречорних, добрих, сміливих, ласкавих і нахабних, хитрих та злющих відьомських котів створено-описано-змальовано за багато століть існування світової літератури.
Це - і хитрющий Пан Коцький, і Кіт учений на золотому ланцюжку, і кмітливий Кіт у чоботях, і харизматичний розумник Бегемот, улюбленець Воланда, і сумний філософ Кіт Мурр і багато-багато інших. А чого вартує один тільки Чеширський кіт із «Аліси в Країні чудес» Л. Керола з його відомою на весь білий світ посмішкою! Без посмішки Чеширського кота немає і Аліси. Думаю, всі згодні із цією аксіомою :)
Тож спробуємо розповісти вам про "котячі" книжки, яі є в бібліотеках Сумської бібліотечної системи.
36 і 6 котів живуть у книзі української письменниці Галини Вдовиченко, але це не завадило їм стати улюбленцями дітлахів і дорослих.
А ось коти англійського походження.
Знайомтесь, по-перше, це герої фентезійного циклу про Котів-вояків
від авторок, що пишуть під спільним псевдонімом Ерін Гантер. Близько 40
книг, де головні і єдині герої – коти всіх кольорів, розмірів і
характерів!
По-друге, Ніл Гейман, котрий познайомив Кораліну з чорним, саркастичним котом, якого звати Кіт. І не закохатися в цього свободолюбивого, самодостатнього і мудрого котяру майже неможливо.
Туманний Альбіон відомий ще одним «котячим» автором - неймовірний та геніальний Террі Пратчетт та його гумористична книга «Кіт без дурнів», написана у форматі енциклопедії зі справжнього котознавства.
Віддана любов до котів Ернеста Хемінгуея вилилась в оповідання «Кішка під дощем».
Специфічний вид котів створив "батько жахів" Стівен Кінг: це оповідання «Кіт з пекла» і жахливий кіт Черчилль із «Цвинтаря домашніх тварин».
Але більшість котів все ж таки допомагають людям, як от рудий котик з автобіографічної книги Джеймса Бовена «Вуличний кіт на ім’я Боб». Він знайомий з герцогинею Кембриджською Кейт Міддлтон і знявся у кіно.
Смішне, трагічне і філософське – все поєдналося в книзі, що вийшла з-під пера (чи лапи?) Кота Мурра. «Життєві погляди Кота Мурра» Е. А. Т. Гофмана вважаються ледь не вершиною творчості письменника.
Кішка супроводжує людину на землі напевно від самого початку історії людської цивілізації. Вона може бути вимоглива до себе і до оточуючих, навіть нав’язлива, проте завжди дотримується якихось, притаманних тільки їй одній, власних правил поведінки, які і досі дивують нас день у день.
Яскравим прикладом цього слугує "Кіт, який гуляє сам по собі" Редьярда Кіплінга. Ця істота стала літературним символом того, як можна залишатися собою, підпорядковуючись загальним правилам. Адже, так чи інакше, кожен несе своє призначення в цьому світі.
Перерахувати всіх книжкових котів неможливо, але можна спробувати перечитати якомога більше книжок, ім присвячених :))
Погодьтесь, всі істоти без винятку, не тільки коти, дуже люблять ласку і тепло. Якщо забезпечити їм життя, повне турботи і ніжності, тоді вони обов'язково подарують своїм господарям ласку і любов, оздоблену таким затишним муркотанням.
Тож, зі святом вас всіх котів! ;))
За джерелами Інтернет
Немає коментарів:
Дописати коментар