Наближається Геловін - одне з наймістичніших і найдавніших свят в історії.
Святкування його зародилося ще за часів кельтів, отримало широку популярність у США і наприкінці 1990-х років потрапило до України.
Давні українці о цій же порі відзначали свято Осінніх дідів.
Щорічно Геловін святкують у ніч проти 1 листопада.
Вперше це слово згадується в XVI столітті як шотландське скорочення від англійської фрази "All Hallows Even", тобто "Вечір Усіх Святих".
Геловін сягає своїм корінням дохристиянського періоду, а саме часів, коли на території сучасних Шотландії та Ірландії проживали стародавні кельти.
Геловін — це час, коли зростає інтерес до містики, а багато
людей звертаються до ворожінь і обрядів, щоб відчути магію цього
періоду.
Але у слов’ян «День усіх святих» використовували більш практично.
Предки вважали, що в цю пору року в людей прокидаються найтемніші сторони їхньої підсвідомості. І тому «нечисть» нібито має можливість потрапити в наш земний світ зі світу потойбічного. Саме тому на Заході це свято (Геловін) так і проходить – люди «виряжаються нечістю» і лякають один одного.
Головна суть свята «Осінні Діди» – це обрядове закликання родичами своїх прабатьків. Вони можуть благословити на зцілення або одужання, бо вони зацікавленні у продовженні свого роду. Також можуть допомогти знайти необхідні зв’язки та ресурси у земному світі.
Пропонуємо підготований фахівцями бібліотеки дайджест "Осінні діди чи Геловін?", де надаються матеріали, які розповідають в чому схожість і відмінність між Геловіном і Дідами, найбільшу увагу приділяючи історії, традиціям, особливостям святкування Осінніх дідів.
Немає коментарів:
Дописати коментар