вівторок, 6 червня 2017 р.

Від презентації до презентації


Нові книги сумських літераторів





За 5 років діяльності Сумське обласне відділення МСПУ та члени літературно-мистецького клубу «Грань» провели чимало презентацій. Майже на кожному засіданні до уваги присутніх - нові книги, що є свідченням високого потенціалу сумських літераторів.


Перша літня зустріч, яка відбулася 3 червня 2017 року, не стала винятком, адже на порядку денному було аж дві довгоочікувані презентації, а також церемонія нагородження за досягнення в літературному житті МСПУ.

 


Справжнім одкровенням для гранян були проникливі слова поетеси з Ромен Тетяни Лісненко, спрямовані на те, аби ми у будні й свята не забували про тих, хто на передовій захищає цілісність та незалежність нашої Батьківщини.




Як справжня патріотка, не байдужа до чужої біди, принесеної ворожими пострілами зі Сходу, Тетяна записала із перших вуст учасників АТО з Ромен, членів їхніх родин, волонтерів безцінну інформацію, яку в художній формі у вигляді новел і поезій вмістила у збірці «Сльоза пекуча України». 

Тут і гіркі спогади, і сповіді, і зламані долі, і молитви-плачі, і звернення до земляків... А ще надія на те, що ці страшні для України події незабаром завершаться мирним врегулюванням конфлікту. Досить пролитої крові, невтішних вдів і сиріт, нещасних батьків. Хто відповість за смерті й каліцтва наших солдатів? Як держава піклується про них? Усе це турбує поетесу, яка чітко висловлює свою позицію у поетичних рядках:
У двадцять п’ять Вкраїна посивіла...
Їй в серці рана ятриться й пече.
У двадцять п’ять – як жінка овдовіла,
Хова в знемозі зранене плече...
І ми гуляєм... Тут війни немає,
Та так гуляєм, як останній раз!
А вітер з сходу аж гілля ламає...
Торкає струни совісті у нас...
Давайте гальма ввімкнемо, одначе,
Щоб нас не їла совісті іржа.
Почуйте, люди, Україна плаче
І потерпа від кулі і ножа.
Знаменно, що нова збірка Тетяни Лісненко присвячена Дню пам’яті й примирення та 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вона займе гідне місце серед книг, подарованих читачам Сумської центральної міської бібліотеки ім.Т.Шевченка.



Символічно, що цього дня до клубу завітала нова авторка, Любов Своякова, син якої теж служить у лавах Збройних Сил України. Вона розповіла про свої переживання за долю сина, а також поділилася враженнями про діяльність «Грані», познайомила з першими творчими здобутками.



Вручивши медаль і посвідчення лауреата літературної премії ім.В.Даля Ользі Воробйовій, почесні грамоти активним членам клубу Віталію Симоновському, Надії Фурзенко та Богдані Гусак, естафету презентацій продовжив голова літературно-мистецького клубу «Грань» Віталій Меланич.


 
 


Він представив третій ювілейний випуск «Грані слова», який складається з трьох розділів: «Проза», «Поезія», «Незабуті імена». У передмові – вичерпна інформація з історії створення організації, її засновників, про тих, кого вже немає з нами, а також побажання літераторам продовжувати нелегку дорогу до сердець читачів.

Свої нові твори, а також ті, що увійшли до збірки «Грані слова-3», прочитали М.Ремньов,В.Симоновський, О.Лагутін, Т.Прус, Т.Лісненко, М.Балабан, М.Реух, О.Воробйова, А.Батуріна, Л.Кривопішина, О.Сердюченко, О.Суровицька, І.Булахова, В.Кривенчук, Б.Гусак, В.Меланич. Була мова про можливу презентацію збірки в Харкові.



Микола Ремньов поділився новиною про прийняття до Конгресу літераторів України гранян Віталія Симоновського й Тетяни Лісненко. Зараз він займається питанням про організацію Сумського обласного відділення КЛУ.

Досить змістовно про свою творчу поїздку до Ромен розповів Микола Балабан, де з успіхом презентував нову поетичну збірку «Духовні пісні» та аудіоальбом релігійних пісень в авторському виконанні.

Також прозвучала інформація про те, що наближається 100-річчя від дня народження колишнього члена клубу «Грань» Володимира П’янкова. Тож граняни спільно з громадською організацією ветеранів війни міста Суми 26 червня проведуть захід, присвячений цій даті.



Для бажаючих проявити свою поетичну майстерність Віталій Меланич нагадав про терміни проведення фестивалю «Час Візбора - 2017» у Харкові. Є сподівання, що й цьогоріч сум’яни повернуться з нагородами.




Відеозвіт про проведення засідання зробив уже добрий знайомий відеоблогер Микола Рожкін, за що йому велика подяка.

Богдана Гусак,
прес-секретар літературно-мистецького клубу «Грань»

Немає коментарів:

Дописати коментар