Минулої суботи (2 грудня) відділ літератури з мистецтва Центральної міської бібліотеки ім.Т.Шевченка зустрічав колоритну делегацію з країни вранішнього сонця.
Мета візиту незвичайна – проведення майстер-класу по традиційній японській культурі для учасників клубу інтелектуального кіно «Кіно-диск».
Японські гості: Галина-сан (Галина Стецька) та Лариса-сан (Лариса Булгакова) навчали наших кіно-шанувальників тонкощям чайної церемонії, розповіли і показали особливості національного одягу – кімоно.
Присутні ознайомилися з традиційною японською поезією – хокку, а також дізналися, хто такі, насправді, були гейші та самураї.
Щоб занурити гостей в атмосферу країни вранішнього сонця, не тільки костюми, але і аксесуари, і інтер'єр відділу мистецтв в цей вечір також був стилізований під Японію: національний прапор, японські віяла, парасольки, ліхтарі, посуд, ляльки та домашній текстиль (авторське виконання - Галина Стецька).
Музичним фоном звучали як сучасні композиції японських груп так і традиційна японська музика.
В якості кіно-начинки було обрано фільм відомого режисера Акіри Куросави «Тілоохоронець», який потім жваво обговорювали разом з гостями за традиційною в клубі чашкою духмяного чаю.
Родзинкою вечірки стало проведення поля чудес.
На каверзне питання: хто з відомих українських діячів відзначився постановкою на японську тематику, наші знавці довго не могли відповісти.
Зрештою, коли відкрилося кілька букв, першої дала правильну відповідь Надія Запорожець: Роман Віктюк і його спектакль «Мадам Батерфляй». Вона і отримала головний приз гри – авторську ляльку від Галини Стецької.
Ось так незвично, цікаво і пізнавально наш клуб інтелектуального кіно відзначив Рік Японії в Україні.
Т. Лебідь,
відділ мистецтв ЦМБ ім. Т.Шевченка
відділ мистецтв ЦМБ ім. Т.Шевченка
Немає коментарів:
Дописати коментар