* * * Твори - ювіляри 2018 року * * * 665 років (1353) збірці новел «Декамерон» Джованні Боккаччо * * * 485 років (1533) роману «Гаргантюа і Пантагрюель» Франсуа Рабле * * * 425 років (1593) п’єсі «Приборкання норовливої» Вільяма Шекспіра * * * 195 років (1823) історичному роману «Квентін Дорвард» Вальтера Скотта * * * 190 років (1828) поемі «Полтава» Олександра Пушкіна * * * 185 років повісті «Конотопська відьма» Григорія Квітки-Основ’яненка * * * 185 років (1833) роману «Євгенія Гранде» Оноре де Бальзака * * * 220 років (1798) сатиричній поемі «Енеїда» І.П.Котляревського (перша публікація)* * * 200 років (1818) роману «Роб Рой» В.Скотта * * * 200 років (1818) поемі «Паломництво Чайльд Гарольда» Дж. Г.Байрона * * * 180 років (1838) п’єсі «Наталка-Полтавка» І.П.Котляревського * * * 180 років (1838) роману «Пригоди Олівера Твіста» Ч.Діккенса * * * 170 років (1848) роману «Домбі і син» Ч.Діккенса * * * 170 років (1848) роману «Ярмарок марнославства» В.Теккерея * * * 150 років (1868) роману «Діти капітана Гранта» Ж. Верна * * * 140 років (1878) повісті «Микола Джеря» І.С.Нечуя-Левицького * * * 140 років (1878) роману «П’ятнадцятирічний капітан» Ж.Верна * * * 130 років (1888) п’єсі «Сто тисяч» І.К.Карпенко-Карий * * * 120 років (1898) фантастичному роману «Війна світів» Г.Уеллса * * * 90 років (1928) роману «Людина-амфібія» О.Р.Бєляєва * * * 90 років (1928) роману «Дванадцять стільців» І.Ільфа та Є.Петрова * * * 90 років (1928) повісті «Мина Мазайло» М.Г.Куліша * * * 80 років (1938) роману-фентезі «Хобіт, або Туди і Назад» Дж. Р.Р.Толкієна * * * 50 років (1968) роману «Собор» О.Т.Гончара * * * 50 років (1968) роману «Диво» П.А.Загребельного * * *

вівторок, 27 червня 2017 р.

"Облиш мене" Гейл Форман: Книга, яку жінкам треба обов"яково прочитатиДо бібліотеки ім.Т.Шевченка надійшла нова книгаФорман Г. Облиш мене: роман. – Харків: Книжковий клуб, 2016. – 256 с.Цю книгу з легкістю можна віднести до списку літератури з питань бібліотерапії, тобто ця книга може зцілити і заспокоїти не одну жінку та й не тільки заспокоїти, а й дещо корисне підказати. Вона допоможе розібратись в своєму житті, в своїх діях і відчуттях, порівняти себе з іншою жінкою і знайти корисні підказки.

Головна героїня роману «Облиш мене» 44-х річна Мерібет має чоловіка, чотирирічних доньку і сина та цікаву роботу в журналі… Це все вимагає від неї великого нервового і фізичного напруження, адже вона перфекціоністка, все в родині намагається робити сама, причому вчасно та ідеально. Раптовий серцевий напад у неї та складна операція лякають її родину замість того, щоб викликати співчуття і турботу:
«Егоїстка? Усе, чим вона займалася, - це дбала про інших. Уперше в житті вона потребувала турботи про себе – й ось що дістала».
Правда, багатьом жінкам таке ставлення рідних в подібній ситуації дуже знайоме. І наші жінки, перемагаючи біль і майже повне виснаження, в такому чи схожому становищі продовжують тягнути все на собі, догоджаючи своїм рідним, виснажуючись і ненавидячи все навкруги.

А Мерібет вчинила зовсім несподівано: вона втекла з дому в чуже місто, знищивши всі зв’язки з рідними і друзями і залишаючись там кілька місяців на самоті. Для цього, як вона вважала, в неї були вагомі причини і серцевий напад був неспроста – вона дуже втомилась.

Серед чужих людей вона одужала, відшукала хто ж її справжня матір, обдумала своє життя і …знайшла сили жити з своєю родиною далі. Інакше і не могло бути. Просто виснаженій людині потрібен відпочинок, що б не трапилось якоїсь трагедії. 

Знаю, що багато хто категорично засудить подібний вчинок і не зрозуміє головну героїню цього роману. Але спершу прочитайте цю книгу і подумайте. Може все таки деяким жінкам іноді треба більше любити себе, ну хоча б коли нервове і фізичне виснаження серйозне і загрожує здоров’ю. Або ж коли жінка перетворюється на сварливу, завжди невдоволену, неохайну і т.п. особу. Така сама мучиться від свого життя і своїх рідних навколо себе мучить.

До речі, нещодавно прочитала, що в літаках в інструкції записано, якщо виникне позаштатна ситуація, то мати повинна перш за все спочатку собі одягти кисневу маску, а потім вже своїй дитині. Отже, мати повинна спочатку подбати про себе, про своє життя, щоб потім було кому рятувати її дітей. 

І ще одне. Прочитавши цю книгу, розумієш як важливо самій мамі бути спокійною і щасливою, щоб чоловік і діти біля неї були щасливими.

А ви як думаєте? Чи ви згодні з цим? Приєднуйтесь до обговорення. 

Свої думки і зауваження можна залишати в коментарях до цього посту або написати нам на мейл: lib@library.sumy.ua. Чекаємо!

 

Олена Мартюшова,
заст.директора Сумської міської ЦБС