12.11.17

"Японські" "Посиденьки"

Знайомство із Країною Вранішнього Сонця

ПОСИДЕНЬКИ :)

2017 рік відзначається в Україні, як рік Японії. Чергова нагода для листопадового засідання клубу «Посиденьки», можливість детально познайомитись із історією, розвитком, самобутністю і націаональним менталітетом «країни вранішнього сонця».

Розпочалася зустріч з екскура із слайд-показом в історію виникнення герба, флага, нагород Японії, що надав уявлення про державні символи країни. Розповіли ми і про особливості конституційно-монархічної форми правління та велику родину діючого японського імператора Акіхіто. 

Японія – дивовижна країна… За дуже короткий період ХХ століття їй вдалось перетворитись із відсталої феодальної в надсучасно-розвинену державу світу. І при цьому створити суспільство, де гармонійно співіснують і переплітаються цінності старовини та нанотехнолоії.Яка ж вона – Японія 2017 року? Країна, яку її громадяни ніжно називають Ніхон…

Відеосюжети, зняті протягом цього року, перенесли нас на острови Японського архіпелагу. Незабутня і яскрава віртуальна подорож, цікавий інформаційний матеріал про стан всіх сфер життєдіяльності Японії.

 

Особливо зачарували краєвиди куточків країни, які японці оберігають і відносять до своїх 10 чудес природи: вулкан Фудзіяма, бамбуковий ліс Сагано, національний приморський парк Хітачі, водоспад Шираіто, Голубий ставок Біей, вир у протоці Наруто, ліси із світлячками, озеро Біва, пляж Сунаяма і Національний зоологічний парк снігових мавп Джигокудані.Здійснили ми і невелику подорож по рисовим полям у формі картин, якими так полюбляють милуватися туристи.
 
Щоб відчути дух Країни Вранішнього Сонця ближче, ми познайомили членів клубу з творчістю великих японських поетів Мацуо Басьо і Кобаясі Ісса. 


А потім провели майстер-класс з користування дерев’яними палочками для їжі (хасі) і конкурс на вміння їми володіти.


 
 

Сподобався присутнім і майстер-клас з орігамі – древнього мистецтва складання фігурок із паперу. Воно не тільки оптимізує душевний стан, але, як виявилося, може мати цілком прикладне використання, як то, наприклад, створення міні-гаманців для візитівок та кредитних карток. Двогодинне засідання клубу завершилось приємним відчуттям від знайомства з маленькою, але такою великою острівною країною. А традиційне чаювання із смаколиками налаштувало на філософсько-позитивне відношення до життя, яке так властиве мешканцям чарівної країни Ніхон.
 

Отож, з нетерпінням чекаємо нових приємних зустрічей та цікавих відкриттів! 


Алла Білокур,
відділ абонементу для дорослих ЦМБ ім. Т. Шевченка